Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 174. YILDÖNÜMÜ “ 10 NİSAN POLİS GÜNÜ ” COŞKUYLA KUTLANDI
 
TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 174. YILDÖNÜMÜ

“ 10 NİSAN POLİS GÜNÜ ” COŞKUYLA KUTLANDI

 

Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü, Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüzce 10 Nisan 2019 Çarşamba günü yapılan etkinlikler ve faaliyetlerle kutlandı.

 

10 Nisan Polis Günü kutlamaları çerçevesinde;

 

- 15 Temmuz Demokrasi Meydanında saat:09.00’da Teşkilat Mensupları ve eşleri, Vatandaşlarımız, Emekli Teşkilat mensuplarımız, Şehit yakınları, Daire Amirleri, Öğrenciler ve Basın Mensuplarının katılımı ile Atatürk Anıtına Çelenk konularak tören tertip edildi.

 

- İlkokul öğrencisi Şehit Çocukları ve arkadaşları tarafından İl Emniyet Müdürü  Sayın Faruk KARADUMAN makamında Saat:10.00’da ziyaret edildi. Öğrencilerle sohbet eden İl Emniyet Müdürümüz ziyaret sonunda kendisini ziyarete gelen öğrencilere hediyeler takdim etti.

 

- Emniyet Müdürlüğü Makamında saat.10.45’de İl Emniyet Müdürü Sayın Faruk KARADUMAN’a  teşkilat mensupları tarafından ziyaret yapılarak  tebriklerin kabulü  ve  personeller arasında “10 Nisan Polis Günü” kutlamaları gerçekleştirildi.

 

- İlimiz Asri ve Yeşilkent Mezarlıklarında bulunan Şehitlikler Sayın Valimiz Davut GÜL’ünde katılımıyla saat: 11.30’da ziyaret edilerek, bu vatan için şehit düşen polislerimiz ve askerlerimiz mezarları başında dualar okunarak ve Kuran’ı Kerim tilaveti okutularak rahmetle anıldı.

 

- İl Emniyet Müdürümüz Sayın Faruk KARADUMAN’ ın başkanlığında oluşan bir heyet saat:14.00’da Gaziantep Valimiz Sayın Davut GÜL’ü makamında ziyaret ederek çiçek takdiminde bulunuldu. Ziyarette  “ 10 Nisan Polis Günü ” münasebetiyle karşılıklı duygular paylaşıldı.

 

-İlimiz Ulu Camiinde saat: 15.30’da ülkemizin huzur ve güvenliğini en üst düzeyde tesis edebilmek ve devamlılığını sağlayabilmek için Ülke bütünlüğümüzün korunmasına yönelik yapılan bütün operasyonlarda şehit olan kahramanlarımız için Mevlid-i Şerif ve Kuran Tilaveti okutularak şehitlerimiz rahmetle anıldı.

 

- Gaziantep Polisevinde Saat:19.00’da Şehit, Vazife Malülü ve, İdari Polis Ailelerine ve Şehit Aileleri yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerine yemekli toplantı tertip edildi.  İl Emniyet Müdürümüz Sayın Faruk KARADUMAN ve eşi yemeğe gelen misafirlerle tek tek ilgilenerek sorunlarının olup olmadığı hususları da dinlenerek karşılıklı duygular paylaşılarak sohbetler edildi.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.      

 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER